Druhy kanekalonu

Často sa ma pýtate, čo je kanekalon, aký druh kanekalonu sa používa na konkrétne účesy... Neexistuje žiadne pravidlo, žiadna "poučka", ktorou by sme sa mali riadiť.. kanekalon, ktorý je vhodný pre mňa,  a s ktorým sa mne dobre pracuje ešte  neznamená, že bude vhodný pre Vás a že Vám sa s ním bude dobre pracovať. Som toho názoru, že každý braider/človek, ktorý si chce zapliesť vlasy by si mal vyskúšať všetky druhy kanekalonu a podľa toho sa rozhodnúť, ktorý je preňho ten najlepší. 

 

Kanekalon sú syntetické vlasy a nie je možné ich dodatočne farbiť farbami na vlasy. Materiál sa líši hrúbkou a dĺžkou vlasov, hmotnosťou, objemom, farbou a odolnosťou voči teplu.

Ombre - prechod z jedného farebného odtieňa do iného odtieňa sa v drvivej väčšine vytvára počas výroby, kedy je kanekalon ešte v tekutom stave a pridá sa farba, z ktorej sa vytvoria ombre vlákna. To znamená, že najskôr sa vyrobia napr. blond vlákna, ktoré sa ponoria do hnedej farby a vtedy vznikne prechod od hnedej farby do blond odtieňa. V tomoto prípade sa časť uprostred farbila ponornou metódou, novú farbu má teda na povrchu ale nie vo vnútri materiálu. Práve preto môže vyvolať alergickú reakciu alebo sa farba môže pri dotyku s vodou zmývať. 

Druhý spôsob ombre efektu vzniká zmiešaním dvoch - troch farebných odtieňov vlasov rôznej dĺžky. Považuje sa, rovnako ako jednofarebný kanekalon, za hypoalergénny. 

 

Nedá sa povedať, že niektorý kanekalon je dobrý a iný zlý. Každý sa používa na iné účely. Napríklad na klasické afro copíky by bol najvhodnejší taký, ktorý je čo najľahší, krepovaný, čo najobjemnejší a ku koncu zostrihaný (upravený) do špicatého tvaru. Na predlžovanie vlasov potrebujeme zasa rovný, tepelne odolný kanekalon, aby ho bolo možné vyrovnať alebo natočiť žehličkou na vlasy. 

 

Kanekalon rozlišujeme na nízkoteplotný a vysokoteplotný. 

Vysokoteplotný sa môže žehliť žehličkou na vlasy vyhratou na 230 °C a nakrúcať kulmou. 

pony

Nízkoteplotný kanekalon na žehličke zhorí. Je možné ho tepelne upraviť, avšak maximálna odporúčaná teplota je 130 °C, to znamená, že môžeš použiť fén, vriacu vodu, alebo aj žehličku na vlasy, ktorú dokážeš nastaviť na túto teplotu. 

vysnivany

jumbo

 

Ak chceš vedieť, ktorý kanekalon používam ja na konkrétny účes pozri si toto VIDEO - druhy kanekalonu, kde sa dozvieš všetky potrebné informácie :)