Ako sa starať o cop na gumičke

Vzhľadom k tomu, že často sa mi množia otázky typu ako sa starať o cop na gumičke, rozhodla som sa napísať Vám manuál :).

 

Čo sa týka údržby je celkom jednoduchá a pokiaľ sa budete riadiť týmito pravidlami, cop Vám vydrží dlhú dobu. 

  • cop treba pravidelne česať. Pred nasadením a určite aj po zložení. Je potrebné držať cop za spoj vlasov s gumičkou - nie iba za gumičku a pár krát prečesať, niekam zavesiť a tešiť sa, kedy si ho znovu nasadíš
  • cop nie je potrebné umývať. Samozrejme, ak si ho chceš umyť, tak naň použi zriedený šampón - nepoužívame balzamy, kondicionéry, masky... cop je vyrobený zo syntetického materiálu, takáto kozmetika je úplne zbytočná
  • cop sa môže žehliť aj kulmovať AVŠAK vzhľadom na to, že cop je vyrobený z nízkoteplotného kanekalonu treba použiť produkty, ktoré dokážete nastaviť MAXIMÁLNE na 120° C, pretože ak použijete vyššiu teplotu, materiál zhorí.
  • ak chceš cop narovnať je potrebné prejsť prameň vlasov hrebeňom zároveň s fénom (nepoužívame maximálny výkon aby sa kanekalon nespálil)
  • ak chceš cop natočiť môžeš ho zapliesť, alebo natočiť na penové nátačky a obliať vriacou vodou (napr. z rýchlovarnej kanvice), zavesiť a buď počkať kým kanekalon úplne nevyschne (to môže trvať aj niekoľko hodín), preto odporúčam urýchliť tento proces buď fénom alebo naparovačkou. Po rozpletení (zložení nátačiek) máš pripravený kučeravý cop! Ak ho chceš vrátiť do pôvodného rovného stavu máš dve možnosti - buď použiť kefu s fénom alebo opäť vriacu vodu.

 

Copíkové gumičky, twistové gumičky, zizi gumičky a dredové gumičky nie je potrebné nijakým spôsobom ošetrovať.

Ak si ich chcete umyť, platia rovnaké pravidlá ako pri cope na gumičke - používam zriedený šampón, nepoužívam inú vlasovú kozmetiku, nežehlím, nekulmujem a keď sú mokré je potrebné ich zavesiť aby sa usušili v rovnej polohe.  

 

Cop neodporúčam nosiť dlhšie ako 8 hodín bez prestávky. 

S copom môžete kľudne navštíviť Wellnes centrum, fitko, absolvovať prechádzku v daždi avšak treba myslieť na to, že ak nasiakne vodu bude trošku ťažší. 

 

Ty ešte svoj cop nemáš??? Objednáš ho kliknutím na obrázok 1158_cop-na-gumicke_1