Rady pre moje kolegyne - braiderky

Moje milé slovenské braiderky, dovoľte mi trochu Vám poradiť:

KONZULTÁCIA zákazníčky je dôležitá vec a nezabúdajte konzultovať pred objednaním, počas ale aj PO pletení. Zákazníčka potrebuje poučiť o tom, ako sa starať o účes, ako sa starať o pokožku hlavy a ako si ten účes má rozpliesť.

 

Teda, rada platí pre tých, ktorí vôbec majú nejaké informácie, s ktorými sa môžu podeliť. Ak nemáte, prečítajte si aspoň tento článok :)

 

Predtým ako použijete na vlasy čokoľvek okrem vody, porozmýšľajte o tom, ako sa to bude rozpletať. Gél a iné fixačné prostriedky sa môžu používať pri pletení krátkodobých účesov (boxerské alebo braidy do copu…) Pre všetky dlhodobé účesy (rasta copíky, dredy, tenké braidy a crochet účesy) platí táto informácia:

Každá kozmetika nalepí na seba kilo prachu za pár týždňov, čo bude veľký problém rozčesať. To je to najhoršie čo môžete urobiť, keď zapletáte rasta copíky, ktoré sa budú nosiť 2 mesiace na hlave. Tu ešte nezabudnite, prosím, zákazníčku upozorniť, že to nie je účes na pol roka! Dva mesiace je maximálna doba.

 

Zapletené vlasy sa umývajú iba riedeným šampónom bez kondicionéra, bez masky, bez oleja a žiadny suchý šampón❌

 

Červené bodky na pokožke s otázkou “čo mám robiť? Svrbí to, boli to... MÁM ALERGIU NA KANEKALOOOOON”--- To je hlavný bod konzultácie!

Naše vlasy nerastú smerom “von z hlavy dohora”, rastú každý svojim smerom. Keď sa utiahnu do copíku, tak sa otvorí “vrecúško” pri korienku, ktoré bude náchylné na akúkoľvek špinu. Stačí raz pošúchať špinavým nechtom a “vitajte vyrážky”.

 

RADA: prvých 5 dní každé ráno a každý večer pomocou vatového tampónu naniesť kvapku sanytolu/dettolu/aseptu (dezinfekčný gél určený na dezinfekciu rúk, prípadne lepšia alternatíva, nastriekať na pokožku dezinfekčný sprej)  a prejsť tým tampónikom po línii rastu vlasov (čelo, za ušami, pri krku) a každý večer pred spaním si vydezinfikovať ruky, pretože počas spánku sa nevieme kontrolovať, a keď už ruka pôjde šúchať to čo svrbí, aspoň bude čistá, vydezinfikovaná.

 

Toto trpezlivé vysvetľovanie Vám zaručí spokojných zákazníkov, ktorí nerozprávajú o tom ako im "copíky zničili vlasy".

Pretože zničiť svoje vlasy si oni naozaj môžu! A to buď nesprávnym rozpletením alebo nesprávnou starostlivosťou. A kde inde sa Vaše zákazníčky môžu dozvedieť, ako sa o účes starať správne, ak nie od Vás?!?

 

No a nakoniec:

 

Čím čistejšie sú Vaše hrebene a ruky, tým menej problémov majú Vaše zákazníci!