Milé zákazníčky, nezabudnite si k Vašej objednávke vybrať dostupný darček.

Olga Olikova - Dream Braids with kanekalon

Dream Braids with kanekalon

In just three Olga Olikova went from regular mother of three to world known and admired braiding phenomenon.
Known as @oobraider on Instagram she gradually amassed huge following interested in her simple passion of hair braiding.
Now Regular at world's top hair shows Olga shows you how to braid hair easily. in this book she present20 tutorials with photos and even how to videos.
Now you can preorder her book translated in english language with the guarantee of delivery before Christmas anywhere worldwide where we ship.

 
 
Môžeme doručiť do:
1.2.2023
Skladom (>25 ks)
€28,99
Kategória: KNIHA
Hmotnosť: 0.65 kg

Over a two year period, Olga Oliková, an ordinary mother on maternity leave, has become a phenomenon in the world of braiding. In 2018, she started braiding children on the streets of central Slovakia, and today 100,000 followers are already following her on Instagram. "At the beginning, I came across the idea in one book: Do what you would do, even if you have to do it for free. And so I did."

Olga literally had her heart set on braiding and started poring over the information about the various techniques of braiding. In a year, she also started giving courses at home, and since then, more than a hundred students from the Czech Republic and Slovakia and hundreds of online students from all over the world have learned this craft.

The Dream Dreams salon is in Modra today, and customers from Prague and Kosice without any doubt come to Olga’s knowledge and professionalism.

Now you can find the best techniques in Olga‘s first book with simple step-by-step instructions for braided hairstyles - Dream Braids with Kanekalon.

The book is published in two languages, Slovak and Czech. All you have to do is to choose the desired one when ordering.

Size: A4 format (210x297mm)

Made in Slovakia.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Značka VYSNÍVANÉ COPÍKY je značka, ktorá sa špecializuje na všetky pomôcky, ktoré je potrebné k zapleteniu rôznych účesov. Hlavou VYSNÍVANÝCH COPÍKOV je Olga Olikova, na Instagrame známa ako @oobraider, ktorá svojimi mnohoročnými skúsenosťami prináša značke značnú esenciu.

Obyčajná mamička na materskej dovolenke Olga Olikova sa za dva roky stala vo svete zapletania fenoménom. V roku 2018 začala v uliciach stredného Slovenska zapletať deťom vrkoče a dnes ju na Instagrame sleduje už 140-tisíc sledovatelov. "Na začiatku som sa v jednej knihe stretla s myšlienkou: Rob to, čo by si robil, aj keby si to mal robiť zadarmo. A tak som aj urobila."

Oľga mala doslova srdce na zapletanie a začala sa zaoberať informáciami o rôznych technikách zapletania. O rok začala dávať kurzy aj doma a odvtedy sa tomuto remeslu vyučila viac ako stovka študentov z Čiech a Slovenska a stovky online študentov z celého sveta. Súčasťou VYSNÍVANÝCH COPÍKOV je aj zapletací salón, ktorý sa nachádza v Modre a na znalosti a profesionalitu Olgy si bezpochyby prídu zákazníci z Prahy a Košíc.

 

Späť do obchodu