Ako rozpliesť copíky

Prvé pravidlo - neponáhľať sa! Kanekalon sa do účesu vo väčšine prípadov vkladá postupne (teraz mám na mysli braidy). To znamená že aj počas rozpletenia budete vyťahovať jednotlivé pramene postupne. Treba to robiť opatrne aby sa nezamotali konce (aby ste nepotrhali svoje vlasy).

 

Druhé pravidlo - na rozpletenie rasta copíkov, twistov, DE copíkov a DE dredov a pod... treba mať hustý hrebeň (nie kefu!) a vodu (rozprašovač). JEDEN copík rozpletieš, hneď ten kúsok vlasov rozčešeš hrebeňom, postupne od spodu hore. Aby sa vlasy nemotali - môžeš nastriekať vodu. POZOR - je potrebné ‼️ČESAŤ KAŽDÝ PRAMEŇ ZVLÁŠŤ‼️

 

Tretie pravidlo - vlasy vždy umývať po sediačky (nie dole hlavou). Umývať až POTOM ako vlasy sú rozčesané.

 

Zničiť svoje vlasy možete aj bez copíkov. Stačí farbiť každý druhý týždeň blond➡čierna➡hnedá➡ružová➡zelená➡šedá➡blond... K tomu vlnité žehliť, rovné natáčať, každý deň umývať... Ale nie je nič horšie ako nesprávne rozpletenie!‼️

Ak zanedbáš rozčesávanie každého prameňa hustým hrebeňom, a pôjdeš vlasy umývať, potom ti neostáva nič iné, len sa dať ostrihať “na ježka”‼️ Nevyčesané vypadnuté vlasy sa zamotajú do ostatných a vytvoria sa obrovské naturálne dredy.

Dobre, dobre, nie len “na ježka”, je možné to rozpliesť, ale je to práca na pol dňa s platom 20€/hodina.

Mysli na to keď ideš dávať dole copy.

 

P.S: počas nosenia účesu copíky sa umývajú riedeným šampónom. Je zakázané používať akékoľvek kondicionéry a inú vlasovú kozmetiku (pretože sa to nedá vypláchnuť zo zapletených vlasov a horšie bude rozpletenie)

Žiadny suchý šampón, lak, gél...!!!

P.P.S: ja osobne nepoužívam žiadne fixačné prostriedky počas pletenia, iba vodu. Na zníženie rizika ťažkého rozpletenia odporúčam poprosiť Vašu braiderku tiež nepoužívať nič okrem vody.